Autor Wiadomość
east
PostWysłany: Wto 22:11, 03 Lut 2009    Temat postu:

to ciekawy symbol. Zasłony ? święta droga ?
Mnie kojarzy się ten symbol na dwa sposoby . Ten pierwszy podsunęło mi moje męskie ego : to symbol seksualny .. hm -nie będę tego rozwijał dalej.

Pominąwszy egotyczne skojarzenia , zamknąwszy na chwilę umysł w innym pokoju, powiem tak :
To właśnie umysł kojarzy mi się z ciemną zasłoną . Dlaczego jest ich dwie ? Ponieważ cyfra dwa wskazuje na dualność wszystkiego , co nas otacza ( plus-minus, ciepło- zimno , elektrony-protony, dobro-zło ). Dualność jest podstawą nszego wszechświata , a także nas samych. Nawet we własnym wnętrzu człowiek raz identyfikuje się ze światem materii, a raz ze światem ducha.
Umysł , z którym się człowiek na codzień identyfikuje , trzyma go mocno w świecie materii , ale są takie stany , które wymykają się zupełnie postrzeganiu umysłu. Nie chodzi mi o duchy , energie czy coś, bo one też są bytami rozrzedzonej materii ( wskazuje na to fakt ,ze istnieją ludzie , którzy je postrzegają, a także to ,że umysł je klasyfikuje, etykietkuje ), ale bardziej o to, duchowe Istnienie, nasze Alter Ego - jako drugi biegun ludzkiego wnętrza.
I ta właśnie dualna zasłona ma się przed Tobą rozsunąć . To , czego być może doświadczysz buddyści nazywają Przebudzeniem, odkryciem Nanazwanego. Miejsca poza czasem i przestrzenią, a jednak miejsca obecnego ZAWSZE tu i teraz , w chwili obecnej , Twoja nieśmiertelna Istota .. świadomość..

Kiedy wstaję to ona jest przy mnie
Gdy zasypiam przytula się do mnie
Gdy się śmieję to śmieje się ze mną
Kiedy płaczę to mówi „ Jestem tu !!„

Zawsze mam na kawałek chleba
Zawsze mam to co mi potrzeba
Dzięki niej spełniam swe marzenia
Każdego dnia dotykam nieba …

… moja Świadomość


Tak będzie , COŚ się stanie. I ja czuję to samo. Coś się ze mną dzieje i wszystko co sie dzieje w moim życiu niczym szprychy koła zbiega się w obręczy , która otacza to Nienazywalne COŚ - Centrum, którego umysł nigdy nie ogarnie - pustkę nieograniczonych możliwości ...
Offek
PostWysłany: Pią 12:08, 30 Sty 2009    Temat postu:

Ciekawe, że ten symbol znowu mi się pojawił i znowu wywarł na mnie takie wrażenie, że postanowiłam zajrzeć na forum, zupełnie zapominając, że już kiedyś mi towarzyszył.

pozdrawiam
Off
Offek
PostWysłany: Pon 10:53, 29 Gru 2008    Temat postu: SKORPION 20: KOBIETA ROZSUWAJĄCA DWIE CIEMNE ZASŁONY...

SKORPION 20

KOBIETA ROZSUWAJĄCA DWIE CIEMNE ZASŁONY, KTÓRE ZAMYKAŁY DOSTĘP DO ŚWIĘTEJ DROGI

Sfera twoich działań ulegnie prawdopodobnie znacznemu poszerzeniu o nowe perspektywy, które otwierają się przed tobą. Przed tobą wszelkie rodzaje nowych możliwości i okazji. Bądź wrażliwy, kochający i zrób krok w nieznane.

Symbol, który dla mnie na chwilę obecną obrazuje bardziej pragnienie, by coś się stało.
Lecz czy tak będzie?

pozdrawiam
Off

Powered by phpBB © 2001,2002 phpBB Group