Forum Symbole Sabiańskie Strona Główna Symbole Sabiańskie
jako wyrocznia i w astrologii
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy    GalerieGalerie   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Mój stan zdrowia - Koziorożec 19

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Symbole Sabiańskie Strona Główna -> Opowiedz swoją historię
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Offek
Ogród wszelkich spełnionych pragnień
Ogród wszelkich spełnionych pragnieńDołączył: 16 Sie 2008
Posty: 54
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 2 razy
Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Wto 10:37, 18 Lis 2008    Temat postu: Mój stan zdrowia - Koziorożec 19

Od zawsze mam duże problemy zdrowotne, ale obecnie doplątało się do tego coś nowego, zapytałam więc, jaki jest obecny mój stan zdrowia.

KOZIOROŻEC 19

DZIECKO W WIEKU OKOŁO PIĘCIU LAT NIOSĄCE OGROMNĄ TORBĘ Z ZAKUPAMI PEŁNĄ ARTYKUŁÓW SPOŻYWCZYCH

Być może czujesz się obarczony odpowiedzialnością przewyższającą twe zwykłe doświadczenie, a prawdopodobnie także i twoje możliwości podołania jej w sposób dla siebie bezpieczny i spokojny. Niezależnie od sytuacji, nie zapominaj też o potrzebie zabawy, kreatywności i odpoczynku.

Trafne, bo do codziennego bagażu "zdrowotnego" dołączył nowy problem i mimo że nie wydaje się bardzo poważny, to wiąże się z koniecznością pobytu w szpitalu choćby. Czyli taka kropla przelewająca zawartość kielicha.
Czy mogę prosić o pomoc w ustaleniu znaczenia symboli dalszych w sekwencji, nie mam bowiem książki jeszcze, a chciałabym wiedzieć ku czemu ta sytuacja zdrowotna zmierza?
Dalsze symbole:

Dokąd: Rak 19
Jak: BARAN 19
Dlaczego Waga 19

pozdrawiam
Off


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
east
Człowiek sabiański
Człowiek sabiańskiDołączył: 12 Kwi 2008
Posty: 170
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 8 razy
Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Czw 19:48, 20 Lis 2008    Temat postu:

Postaram Ci się Offek pomóc z tymi dalszymi Symbolami jak tylko znajdę się w zasięgu mojej książki Symbole Sabiańskie. Może to już dziś wieczorem .
Tymczasem zwróciłem uwagę na taki zwrot, którym posługuje się wylosowany przez Ciebie Symbol : "Być może czujesz się obarczony odpowiedzialnością przewyższającą twe zwykłe doświadczenie, a prawdopodobnie także i twoje możliwości podołania jej w sposób dla siebie bezpieczny i spokojny"
Uderzył mnie zwrot "obarczony odpowiedzialnością ". Jest w tym coś ważnego, głębokiego. Według reinkarnacji człowiek ZOSTAJE OBARCZONY na Ziemi określonymi zadaniami do zrealizowania. Niektórzy znawcy reinkarnacji idą nieco dalej twierdząc, że jest to taki plan przedurodzeniowy, które dusza sobie wybiera na określoną inkarnację na Ziemi . Można powiedzieć, że OBARCZA się ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ . Czasami się dziwimy ,że w naszym życiu nic się nie układa, a gdy układać się już zaczyna, to znowu się wali. Przypętują się choroby i różne drobne "nieszczęścia". Myślimy o sobie, że mamy pecha. A może nie dzieje sie tak przez czysty przypadek ? A jeśli naprawdę niektóre dusze kreślą dla siebie zbyt ambitny plan na kolejne życie , by szybciej zakończyć cykl reinkarnacji ,by odbebnić karę , odpokutować za poprzednie życie , by zrozumieć, poznać i powrócić do równowagi w przyszłości ? Czy to działanie okrutne , czy raczej odpowiedzialne ?
Być może okrutne dla Twojego życia , gdyż przewyższające Twoje możliwości, ale też w ostatecznym rozrachunku prowadzące do oczyszczenia.
Ludzie mają prawo do szczęśliwego życia tu i teraz, ale czasami trzeba zrozumieć ,że ból i cierpienie są potrzebne.
Można sobie to wytłumaczyć przykładowo, że jesteśmy bolącym zębem w dziąśle większej Istoty . Jako Istota wymagamy uzdrowienia bo boli nas ząb. Wiemy ,że ząb trzeba leczyć, czyli borować, drążyć kanały , truć go , cementować założyć mu mostki , krony , protezy ufff .. abyśmy byli zdrowi. Leczenie zęba trwa zaledwie chwilkę w skali czasu życia całego człowieka . No wszystko pięknie , ale tak się składa ,że aktualnie to Ty i Ja jesteśmy tymi " leczonymi zębami" . Co nas teraz obchodzi cała Istota ? Gdy wszystko nas boli i jeszcze się nam wierci w życiu , to czy może pomóc myśl że jesteśmy w trakcie leczenia i że trzeba się temu po prostu poddać z ufnością bo stawką jest zdrowie całości ? Mnie to jakoś pomaga i ból istnienia staje się jakby mniejszy .
Jak mnie coś takiego spotyka, co mnie przerasta to nie rozwodzę się nad tym , idę dalej, co ma być to będzie. Liczy się przyszłość - jej się chwytam jak liny . Buduję obrazy tego , co ma być, do czego dążyć .
------------

RAK 19 Delikatna panna , przedstawicielka dumnego , stargo rodu, podczas ceremonii małżeńskiej prowadzonej przez księdza, poślubia entuzjastycznego młodzieńca reprezentującego nowy porządek " - tak brzmi całytytuł

Tych dwoje zawiera małąeństow mimo faktu, że pochodzą z dwóch róznych środowisk . W tym Symbolu , "stare" i konsserwatywne łączy się z "nowym " i "entuzjastycznym"
Nadchodzi czas , kiedy stare sposoby , idee ,czy zachowania muszą zostać odświeżone, Starych sposobów nie należy jednak nowoczesnymi metodami zastępować , lecz raczej połączyć je ze sobą uzyskując to, co najlepsze w obu światach, Ważne , co to zjednoczenie może przynieść. Narodzi sie z niego coś, co będzie połączneimeim starych sposobów wzbogaconych jednak o potencjał nowych idei inowego wzrostu. W początkowch stadiach może to wywoływać konflikt , ponieważ inni mogą sprzeciwiać się tego typu połączeniu . Być może zbyt wiele uwagi poświęcanej bedziei wartościom "Starym" i "Delikatnym". aby je chronić i bronić ich. Zbyt mało uwagi może wyrządzić niepotrzebną szkodę i spowodować utratę cenniejszych cząstek "Delikatnej panny "
Czasem trudno jest podjąć działanie z obawy przed wyrządzeniem niezamierzonej szkody i wywołaniem zamętu w czyimś życu za sprawą wprowadzenia w nie nowych idei. Możesz uświadomić sobie pewne problemy, których nie miałeś najmniejszego zamiaru spowodować, pamiętaj jednak, że poczucie winy jest jałowym uczuciem. każdego rodzaju "małżeństwo" musi doświadczyć pewnych wzlotów i upadków. Porozumienie między różnymi pokoleniami , zmiana starych uprzedeń, uatyalnienie starych idei iprzełamywanie zasad społecznych może stanowić część udanego połączenia zamiast prowadzić do probmemów i sporów, Najprostrze sposoby wyrażania tego , co nosimy w wswych sercach i umysłach wymagają potwierdzenia w postaci jakiegoś rodzaju działania rytualnego . Może obejmować ono uświęcenie ze stronyc wyższej władzy czy autorytetu .

--------------------
Baran 19
MAGICZNY DYWAN UNOSI SIE NAD PRZYGNĘBIAJĄCĄ RZECZYWISTOŚCIĄ COCIENNEGO ŻYCIA W STREFIE PRZEMYSŁOWEJ .

"Magiczny dywan" to cudownie bogate wyobrażenie fantazjii i ucieczki, Fakt, że "Unosi sięnad przygnębiającą rzeczywistością życia w strefie przemysłowej " wskazuje na kntrast pmiędzy życiem opatym na produkcji i konsumpcji materialnej wraz z powodowanym przez nie zanieczyszczeniem , a magią i pięknem życia.
Wyrocznia "Magiczny dywan" to coś , co przydałoby się właśnie w obecnej sytuacji, Wznosząc ię ponad otaczającą nas " Przygnębiająca Rezecywistość możemy uzyskać leplsża perspektywę iw yniki w rozwiązywaniu trudniejszych problemów w swoim życiu. Choć wielu chciałoby go mieć, "Magiczny dywan" to w rzeczywistowści narzędzie naszej wyobraźni. Korzystając z niej , możesz wynieść swą egzystencję , zrozumienie i świadomość na poziom sfery mistycznej czy wręcz fantastycznej. Ten Symbol niesie wyraźne pzesłanie, że posiadassz zdolność wzniesienia się pona albo nawet wykroczenia poza troski i zmagania. Ujrzysz wszystko w innym świetle , kiedy pozwolisz , aby twórcze iduchowe prawdy przeniknęły do twojej świadomości. Pamiętaj, aby nie lekceważyć potencjalnej mocy zawartej w nazwyczajniejszych i przyziemnych sprawach; mogą nosić w sobie oznaki magii. Być moze ktoś wyda się być "eskapistą", albo śniącym na jawie i czymś niemożliwym do spełnienia. A może to tylko próba wykorzystania swojego "Magicznego dywanu", żeby dostrzec prawdę ? Jakie nowe idee mozesz zmaterializować w swoim życiu , aby wznieść się ponad to , w czymuczestniczysz obecnie ? Usiądź na małym dywanikui pozwól ponieść się wyobraźni.
----------------------

Waga 19
GANG RABUSIÓW W UKRYCIU - to obraz ludzi skrywającch się w cieniu w oczekiwaniu na okazję wykorzystania kogoś lub czegoś."Rabusie" obserwująi czekają, aż nadejdzie własciwa pora b się ujawnić, albo też może się wydawać, że tak właśnie jest.
Wyrocznia
W twojej sytuacji możesz czuć ,że zostałeś oszukany albo czegoś pozbawiony. Obecnie jednak, ponieważ "Rabusie sa w ukryciu " prawdopodobnie nic albo niewiele możesz zrobić, by dowiedzieć się, kto, lub co jest przyczyną. Sprawd, czy sam nie narażasz się w jakiś sposbób nato, by cię wykorzystano albo zaatakowano. Uważaj , by rzeczywistość nie pomieszała cis ieę z paranoją, Możesz poświęcić czas poszukiwaniu prawdziwych winowajców , lepszym rozwiązaniem będzie jednak pójść dalej, mając odtąd na względzie, ze coś może się czasem nie udać. Być moze wkroczyć ut powinien jakoegoś rodzaju "autorytet", żeby przyjrzeć się sytuacji , zapewnić bezpieczeństwo na przyszłość i przywrócieć życiu jego dawny bieg, Osoba ta może być kimś z zewnątrz, kto ma tu jakąś władzę, albo też to twoje własne poczucie autorytety wymaga, żeby przyjrzeć się faktom i stwierdzić, co sie na prawdę dzieje. Cokolwiek ma miejdce w tej sytuacji, pewne kwestie najprawdopodowniej urzą światło dziennie dopioero zajakis czas, Ten Symbol może wskazać na obecność iluzji w czyimś procesie myślowym, Upewnij się ,ż enie zachodzi tu podkopywanie wiary w innych przez pogrążanie się w podejrzenaich kryjących się w rzeczywistości, Zamykanie się przed życiem może prowadzić do poczucia, że jest się więźniem albo zakończyć się alenacją od innych.Czasem trzeba "rozbić pkono" , zeby wpuścić trochę światła. Rozwiązaniem oże okazać się opanowanie swych rzeczywiwtych ożliwości emocjonalnych , psychicznych i fizycznych .jeśli tylko reagujesz w słaby i bezbronny sposób , cóż powstrzyma "Rabusiów" przed wykorzystaniem Cię ?


Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez east dnia Nie 10:14, 23 Lis 2008, w całości zmieniany 3 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Offek
Ogród wszelkich spełnionych pragnień
Ogród wszelkich spełnionych pragnieńDołączył: 16 Sie 2008
Posty: 54
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 2 razy
Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pon 13:12, 24 Lis 2008    Temat postu:

Dziękuję bardzo za pomoc w odnalezieniu symboli.
W wolnej chwili spróbuję napisać, z czym mi się osobiście kojarzą.

-------------------------------------------------------------------------------

Mam chwilkę to skomentuję posta i symbole, za których odnalezienie jeszcze raz dziękuję.

Rzeczywiście to jest "nadmiar odpowiedzialności", tym bardziej że owa sytuacja "nadmiaru" towarzyszy mi od dziecka (pierwsze zdrowotne poważne problemy zaczęły się, gdy miałam nomen omen właśnie 5 lat). A więc symbol wyjściowy rzeczywiście jest niezwykle trafny.

Symbole w sekwencji trudno mi odnieść do sytuacji zdrowotnej, ale postaram się nieco wykorzystać swą wyobraźnię.
Rak 19 -
Ta delikatna panna to ja, to oczywiste - charakterystyka by się zgadzała Wink) zarówno "fizyczna", jak i osobowościowa.
Czyli rozwiązaniem w tej sytuacji może być próba wykorzystania jakichś nowych "ścieżek" postępowania, nowe podejście.
Jeśli odczytamy zaś symbole bardziej dosłownie to może chodzi o to, by poszukać w całej sytuacji wsparcia kogoś "entuzjastycznie" i optymistycznie nastawionego do sprawy.
To mogłaby być równie dobrze sylwetka lekarza, który sobie radzi z chorobą dzięki swemu podejściu, lub ktoś, kto stanie obok, by było lżej.

Baran 19 - to wzniesie się ponad to, może doszukiwanie się pozytywnych stron rzeczywistości, nadziei, magii w świecie mimo wszystko.

Waga 19 -
Ten symbol jest dla mnie wieloznaczny bardzo i ważny.
Gang rabusiów skojarzył mi się z kimś, kto chce mnie wykorzystać.
Mimo tego, że jestem w sytuacji trudnej, to o dziwo często przyciągam ludzi, którzy chcą dużo brać, a niewiele mogą lub chcą dawać.
W sytuacji kryzysowej często okazuje się, kto w istocie jest skłonny do pomocy. "Prawdziwych przyjacół poznaje się w biedzie".
I zwykle pozostaje ich bardzo niewielu.
Drugie przesłanie tego symbolu odbieram jako wezwanie do ochrony.
("Naucz się, jak nie dać się wykorzystywać, krzywdzić, ranić, bo Cię nie stać na taki ciężar...")

Nie podejmę dyskusji na temat cierpienia, bólu i jego przyczyn, bo to już bardzo obszerny i osobisty temat, chyba nie na teraz i nie na to miejsce, ale dziękuję bardzo za pierwszą część postu...

pozdrawiam


Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez Offek dnia Wto 13:31, 25 Lis 2008, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
east
Człowiek sabiański
Człowiek sabiańskiDołączył: 12 Kwi 2008
Posty: 170
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 8 razy
Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Sob 22:10, 29 Lis 2008    Temat postu:

a proszę bardzo. I przepraszam za błędy . Tak to jest , jak się pisze w pośpiechu przepisując text bez patrzenia na ekran .Nie mam w tym wprawy niestety, ale tym chętniej przepisuję właśnie, by tej wprawy nabrać . I Ciebie też zachęcam do pisania o sobie , do dyskusji na temat cierpienia, bólu i jego przyczyn . To może pomóc i mi , a także innym ludziom w zrozumieniu czegoś ważnego. Pomijając względy osobiste, jeśli to nie jest TO MIEJSCE to gdzie jest właściwe ?
pozdrawiam
East


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Offek
Ogród wszelkich spełnionych pragnień
Ogród wszelkich spełnionych pragnieńDołączył: 16 Sie 2008
Posty: 54
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 2 razy
Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Nie 19:15, 14 Gru 2008    Temat postu:

east napisał:
a proszę bardzo. I przepraszam za błędy . Tak to jest , jak się pisze w pośpiechu przepisując text bez patrzenia na ekran .Nie mam w tym wprawy niestety, ale tym chętniej przepisuję właśnie, by tej wprawy nabrać . I Ciebie też zachęcam do pisania o sobie , do dyskusji na temat cierpienia, bólu i jego przyczyn . To może pomóc i mi , a także innym ludziom w zrozumieniu czegoś ważnego. Pomijając względy osobiste, jeśli to nie jest TO MIEJSCE to gdzie jest właściwe ?
pozdrawiam
East


Nie odniosłam się wcześniej do maila, ale czas i różne sprawy odciągnęły mnie od forum.

Myślę, że każdy ma takie własne miejsce, które zapewnia mu poczucie bezpieczeństwa na tyle, by się otworzyć i opowiadać o troskach.
Ale wymigałam się tak naprawdę od opowiadania o sobie, bo to byłaby bardzo długa opowieść.
A czy mówi coś ważnego? Nie wiem, chyba najważniejsze pozostaje dla nas nasze indywidualne doświadczenie, to, czego dotykamy niejako bezpośrednio.

Może kiedyś jednak przyjdzie i na tę opowieść pora? Smile

pozdrawiam
Off


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Offek
Ogród wszelkich spełnionych pragnień
Ogród wszelkich spełnionych pragnieńDołączył: 16 Sie 2008
Posty: 54
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 2 razy
Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pią 19:24, 27 Lut 2009    Temat postu:

Dodam, po czasie, że okazało się, iż jednak te symbole nie dotyczyły tylko danej sytuacji, w której wtedy pytałam.
Jeśli brać pod uwagę całość mego stanu zdrowia (od dziecka choruję na poważne schorzenie, a pytałam o sytuację związana z dolegliwością bieżącą), to pasują jak ulał, opisując zarówno stan zdrowia, jak i efekty tego w sferze życia osobistego.

pozdrawiam
zaglądająca po czasie na forum
Off


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Symbole Sabiańskie Strona Główna -> Opowiedz swoją historię Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Regulamin